logo-samandehi
ورود

فرم ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
پسورد *
مرا به خاطر بسپار

تاریخچه

تاریخچه تأسیس انجمن صنفی آزمایشگاهیان دامپزشکی در حقیقت به سال 1378 مربوط می شود . در این سال برای اولین بار کمیته آزمایشگاههای دامپزشکی بخش خصوصی در جامعه دامپزشکان ایران تشکیل شد .

 

اعضای این کمیته در طول زمان متغییربودند ولی عمدتاً عبارت بودند از : خانم دکتر خواجه نصیری ، آقای دکتر صدر زاده ، آقای دکتر برین ، آقای دکتر امیدی ، خانم دکتر رضایان .
از همان زمان این کمیته با شرکت و همراهی مسئولین سایر آزمایشگاههای دامپزشکی بخش خصوصی در تمام استانها از جمله : خراسان، گیلان ، مازندران ، آذربایجان ، اصفهان ، همدان و سمنان به طور مستمر جلساتی را در محل جامعه دامپزشکان تشکیل می داد و از مهمترین مسائل مورد پیگیری عبارت بودند از : تصویب تعرفه انجام آزمایش های بخش دامپزشکی ، تهیه مواد و کیت های معرفی آزمایشگاهها با ارز دولتی ، یکسان سازی روش های آزمایش ، دفاع از حقوق آزمایشگاهها و از همه مهمتر ارتقاء خدمات آزمایشگاهها در آزمایشگاهها با هدف واگذاری آزمایشات از بخش های دولتی به آزمایشگاههای بخش خصوصی .
در همین راستا پس از پیگیری های فراوان و جهت بالابردن قدرت اجرایی این کمیته در تاریخ 1388/1/26 هئیت موسس جهت تشکیل انجمن صنفی انتخاب شد که عبارت بودند از :
خانم دکتر رضايان ، خانم دکتر شاملو ، آقای دکتر نظری نیا ، آقای دکتر پیراصغری ، آقای دکتر موسی خانی ، آقای دکتر جعفری ، آقای دکتر شکری .
این هئیت با پیگیری فراوان و برگزاری جلسات پی در پی و تهیه اساسنامه در تاریخ 1388/12/6 پس درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و دعوت از مسئولین آزمایشگاههای دامپزشکی اقدام به برگزاری مجمع عمومی با حضور نماینده وزارت کشور نمود و نهایتا هیئت مدیره انجمن صنفی به شرح زیر انتخاب و مشغول به کار شدند :

نام ونام خانوادگی  سمت
آقای دکتر پرویز صدرزاده  رئیس هئیت مدیره
آقای دکتر اسماعیل صابرفر  نایب رئیس هئیت مدیره
آقای دکتر نظری نیا  خزانه دار هئیت مدیره
آقای دکتر بیژن امیدی دبیر هئیت مدیره
آقای دکتر فرهاد موسی خانی  عضو هئیت مدیره
آقای دکتر محمد جعفری بازرس انجمن

 با تشکیل هئیت مدیره ، فعالیت رسمی انجمن با در اختیار داشتن یک نفر کارمند و محل استقرار در اداره نظام دامپزشکی استان تهران آغاز شد و در ادامه محل اسقرار دفتر انجمن به جامعه دامپزشكان تغيير يافت.

از هدف های اصلی انجمن در حال حاضرمي توان به موارد زير اشاره كرد:

 1. پیگیری حقوق مسئولین آزمایشگاههای دامپزشکی و ارتقاء کیفیت خدمات و جایگاه آزمایشگاههای دامپزشکی در کشوری می باشد .
 2. اعلام فعاليت انجمن به سازمان ها و ارگان هاي مربوطه و ملاقات حضوري اعضاي انجمن با رياست سازمان دامپزشكي ، معاونت دارو و درمان سازمان و رياست آزمايشگاه مركز ملي تشخيص رياست اداره كل دامپزشكي استان تهران و معاونين رياست امور آزمايشگاه هاي سازمان دامپزشكي رياست سازمان نظام دامپزشكي كشور و استان تهران جهت معرفي انجمن و طرح مشكلات و پيگيري امور انجمن و ارتباط انجمن با ارگانها و بخش هاي مختلف و برگزاري جلسات با رؤساي سازمان هاي دامپزشكي معاونت دارو و درمان ،مركز ملی تشخيص سازمان دامپزشكي و ادارات كل .
 3. طرح و پيگيري مشكل واگذاري آزمايشات مميزي و كنترلي سازمان دامپزشكي كشور و ادارات كل دامپزشكي به بخش خصوصي در راساي اين برنامه اعضاي انجمن جلسات متعددي با رياست  سازمان دامپزشكي معاونين مركز تشخيص و ادارات كل دامپزشكي داشته و پس از يكسال پيگيري مستمر پيش نويس آئين نامه واگذاري آزمون به بخش خصوصي تنظيم و ارائه گرديد كه همچنان مراحل نهايي را در سازمان دامپزشكي كل كشور طي ميكند. كه اين امر در نهايت در اسفند ماه 1395 ابلاغ شد.
 4. برگزاري دوره آشنايي با iso 17025 در سازمان نظام دامپزشكي
 5. همكاري فعال در برگزاري اولين كنگره ملي علوم آزمايشگاهي دامپزشكي
 6. پيگيري  مبحث تنظيم و پيشنهاد تعرفه هاي ساليانه به سازمان دامپزشكي و پيگيري تصويب با جلسات متععد با رياست و معاونين سازمان نظام دامپزشكي  
 7. طرح مشكل مالياتي آزمايشگاه ها در نظام دامپزشكي كشور (دايره حقوقي ) و پيگيري آن.
 8. پيگيري حضوري مشكلات ارسال نمونه توسط شركت هاي مميزي استان تهران در انجمن ارائه برنامه توزيع و چرخش روش اجرائي نمونه گيري و ارسال نمونه توسط مميزي ها .
 9. نظارت و پيگيري بر اجراي برنامه شركت هاي مميزي و تنظيم گزارش ساليانه و ارائه به سازمان دامپزشكي كشور 
 10. راه اندازي سايت انجمن و ارائه خدمات ويژه در سايت 
 11. ارسال نمونه هاي CRM همگن شده به اعضاء انجمن 
 12. تهيه و تنظيم روش هاي آزمون (sop)  توسط اعضاي انجمن و تلاش در جهت يكسان سازي روش ها و ارائه آنها در سايت براي اعضا، انجمن و تلاش در جهت يكسان سازي روش ها و ارائه آنها در سايت باي اعضاي انجمن .
 13. مذاكره با كارشناسان بيمه ايران و تنظيم قرارداد با تخفيف ويزه براي اعضاي انجمن 
 14. اجرا وبرگزاري دوره های آموزشي تخصصي ميكروبي ، شيميایی ، كاليبراسيون و استانداردها در ارتباط با آزمايشگاه های دامپزشکی
 15. انعقاد تفاهم نامه با شركت های معتبر استاندارد جهت ارائه خدمات كاليبراسيون همراه تخفيف به اعضای انجمن صنفی

 

اعضاي جديد هيئت مديره :

 

 نام ونام خانوادگی سمت
آقای دکتر بيژن اميدی رئیس هئیت مدیره
آقای دکتر انعام شكری نایب رئیس هئیت مدیره
آقای دکتر نظری نیا خزانه دار هئیت مدیره
آقای دکتر محمدرضا شكری دبیر هئیت مدیره
آقای دکتر فرهاد موسی خانی دبير انجمن
آقای دکتر محمد جعفری عضو هئیت مدیره
آقاي دكتر معين وزيری بازرس انجمن
آقاي دكتر حسين ريحانی عضو هئیت مدیره
آقاي دكتر جمشيد قشلاقی عضو هئیت مدیره

 همگي ما اطمينان داريم كه تمام دامپزشكان به ويژه همكاران عزيزي كه در امور آزمايشگاهي مشغول به فعاليت و ارائه خدمات هستند ، مي توانند در جهت اعتلاي كيفي خدمات و نيل به اهداف مشترك همچون احقاق حق و واگذاري امور از بخش دولتي به بخش خصوصي گام هاي اساسي بردارند. اقتدار اين انجمن به علم و تجربه فرد فرد اعضاي آن كاملاً وابسته مي باشد .

در همين راستا ، صميمانه پذيراي پيشنهادات و همكاري هاي شما عزيزان هستيم .

در تماس باشید!

آدرس انجمن : تهران – ميدان توحيد – خيابان پرچم – پلاك 59 – طبقه اول – دفتر جامعه دامپزشكان ايران

تلفكس انجمن : 66563384

ايميل انجمن : lvassociation2009 [a] gmail.com

برو بالا